Dlaczego sztuka walki kung fu Mizong Quan?

Oferujemy Państwu możliwość spędzenia wolnego czasu aktywnie i z pożytkiem. Ćwiczenia stosowane na naszych zajęciach z powodzeniem wykorzystywane są od setek lat przez Chińczyków – zarówno dzieci, osoby dorosłe, jak i starszych ludzi. Specyfika i metodyka treningu sztuk walk w ogóle, a szczególnie Mizong Quan powoduje harmonijny rozwój ciała - rozciąga, wzmacnia, buduje kondycję, zwiększa koncentrację, przyspiesza instynktowne reakcje (szybkość, refleks). Oczywiście podstawową wartością jest umiejętność samoobrony, obrony przed agresorem i poradzenia sobie w sytuacji walki. Poza tym macie Państwo okazję poznać specyficzny element i wytwór chińskiej kultury, jakim jest kung fu wushu.

 

Chcę być silny/silna i umieć się bronić!

Niewątpliwie trening kung fu wzmacnia organizm, buduje kondycję, ale poza tym także uczy efektywnego wykorzystania tej siły, którą już masz. Tak, osoba słabsza fizycznie może pokonać silniejszego przeciwnika. Co nie oznacza, że jest to łatwe. Wymaga określonych umiejętności i doświadczenia. Ale właśnie takich technik możesz nauczyć się w naszej szkole Mizong Quan!

 

Skąd wiemy to, co wiemy?

Prosto ze źródła, czyli z serca Chin z miasta CangZhou. To właśnie tam nauczyciel szkoły cyklicznie jeździ do mistrzów pobierać nauki i otrzymuje przekaz unikalnego na skalę światową stylu chińskiej sztuki walki, jakim jest Mizong Quan. Zgodnie z chińską tradycją główny nauczyciel naszej szkoły został oficjalnie przyjęty na ucznia chińskiego mistrza Qi Min Jiu stylu Mizong Quan, u którego ta sztuka przekazywana jest w rodzinie od pokoleń.

 

A ile to kosztuje?

Treningi sztuk walki we Wrocławiu uzależnione są od kosztów wynajęcia sali i w wielu miejscach wyglądają bardzo podobnie. W naszej szkole miesiąc zajęć kosztuje 100 zł.


Koszt treningów w Tczewie uzależniony jest od ustaleń z nauczycielem, ponieważ cały proces nauki jest ustalany bardziej indywidualnie.

 

Program zajęć

W program zajęć Mizong Quan wchodzą następujące elementy:

- ji ben gong - podstawy stylu

- umiejętność bezpiecznego padania (didang)

- techniki ręczne i nożne

- lepkie ręce - walka w bliskim dystansie

- metody obrony przed jednym i kilkoma przeciwnikiem

- efektywne poruszanie się w walce

- ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne (chikung)

- taolu (formy) - płynnie wykonywane zestawy technik stylu - pamięć stylu

- metody walki z bronią - pałka, kij, szabla, miecz, włócznia, maczuga, halabarda

- chin na - dźwignie, chwyty, trzymania służące do samoobrony

- shuai jiao - metody zapaśnicze.

 

W co się ubrać na trening?

Na zajęcia ubieramy obuwie sportowe typu tenisówki, trampki, adidasy itp. Do tego koszulka bawełniana t-shirt i długie spodnie, mogą być dresowe. Natomiast jeśli ktoś zamierza trenować dłużej, to polecamy zaopatrzyć się w czarną koszulkę i czarne spodnie do treningu kung fu.

 

Kiedy przyjść na trening?

Jeśli trening zaczynamy o godz. 18.00, to należy przyjść przynajmniej 5-10 minut wcześniej - żeby zdążyć się przebrać. Trening zaczynamy o 18.00.

 

2011 Mizong Quan Wu Shu All Rights Reserved

Kodowanie: Projektowanie stron Wrocław